NEOSKOLA

Covid-19 ile ilgili en ilginç komplo teorisi neydi?

Dünyayı sarsan virüsü, insanlığı ele geçirmek isteyen teknoloji devleri mi yarattı? Kertenkeleler uzaydan gelmiş, her şeyi önceden bilip Whatsapp gruplarından haber veren o ‘bir akrabamızın tanıdığı’ yakayı artık ele vermiş olabilir mi?

Peki yakın gelecek kimin olacak?

Otoriter rejimlerin mi yoksa hakkını savunan kitlelerin mi?

Koronavirüs günlerinde ortaya atılan komplo teorileri ile ilgili merak ettiğimiz her şeyi Akademisyen ve yazar Özgür Mumcu’ya sorduk.
Hiçbir şey gerçek değil ama her şey mümkün!
Yalanın ve gerçeğin sınırlarında, bilimsel şüpheciliğin paranoyaya yenik düştüğü bir hakikat arayışı ve kaçınılmaz yıkım... Tarih kadar eski ve hatta onun belirleyicilerinden biri olan komplo teorilerinin geçmişine Özgür MUMCU ile derinlemesine bir bakış atın.

Özgür Mumcu, 1977 yılı Mayıs ayında Ankara'da doğdu. Babası Uğur Mumcu'yu 1993 yılında kaybeden Özgür Mumcu Ankara Büyük Kolej'den 1995 yılında mezun oldu. Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2001 yılında mezun olan Mumcu, Fransa'nın Sorbonne Üniversitesi'nde Uluslararası Hukuk ve Uluslararası Örgütler Hukuku doktorası yaptı. Özgür Mumcu gazetecilik hayatının yanı sıra 2016 yılında Barış Makinesi kitabını yayınlamıştır, halen Galatasaray Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

Online Üyelik Sözleşmesi|KVKK Gizlilik Sözleşmesi| Mesafeli Satış Sözleşmesi

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Neo Skola Eğitim ve Danışmalık A.Ş.

İlk eğitimine özel %20 burs!

(Yalnızca tek bir eğitim için geçerlidir)