Website Logo

Eğitimler

Blog

Business

Success
background
neoskola

Agility: İş Hayatında Çeviklik

Bu eğitimle iş hayatında sürdürülebilirliğin anahtarlarından “agile” yani çevik düşünme sistemi inceleyecek, çevik dönüşümlerin farklı iş modellerindeki etkisine şahit olacaksınız.

neoskola play
image

4 DERS, 12 BÖLÜM

Günümüzde iş hayatının vazgeçilmez bir parçası olan çevik düşünme sistemi ve dönüşümlerin tüm incelikleri bu eğitimde!

image

EĞİTMENLE CANLI SORU-CEVAP

Canlı soru-cevap oturumlarına katılarak, Çeviklik Danışmanı Ahmet Akdağ’a “agile” yöntemler ve SCRUM ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz

₺119.90 / Taksit ile

94.90 / Taksit

Tüm Eğitimleri Dilediğin Yerde Dilediğin Zaman İzle!

“Agility” yani çeviklik, bir organizasyonun değişime hızlı, verimli ve etkin bir şekilde uyum sağlayabilme becerisi ve esnekliğidir.

“Agility” nedir? Çevik düşünme sistemi, sürekli değişen dünya karşısında şirketleri nasıl güçlü kılar? Çevik Manifesto organizasyonlarda hangi değişiklikleri gerektirir? Farklı iş modellerinde SCRUM döngüsü nasıl çalışır? Agile Turkey ve Agile Middle East’in kurucularından Çeviklik Danışmanı Ahmet Akdağ, “Agility: İş Hayatında Çeviklik” eğitiminde tüm bu soruları cevaplıyor, çevik düşünme sistemi ve çevik altyapıların inceliklerini paylaşıyor!

neoskola

Ahmet Akdağ

Çeviklik Danışmanı

bg

EĞİTMEN İMZALI SERTİFİKA

Eğitimi bitirince, üzerinde eğitmen imzasının bulunduğu sertifikaya sahip olursunuz

bg

EKSTRA İÇERİKLER

Sertifikanı aldıktan sonra 12 hafta boyunca her hafta sana gönderilecek ekstra içeriklerde eğitim içeriğiyle paralel kitap önerileri, söyleşiler, videolar ve dahası seni bekliyor!

bg

SINIRSIZ ERİŞİM

İzleme sınırı olmaksızın dilediğiniz zaman, dilediğiniz kadar izleyebilirsiniz

EĞİTİM HAKKINDA

“Agility: İş Hayatında Çeviklik” eğitimi, Çeviklik Uzmanı Ahmet Akdağ tarafından incelikle hazırlandı. İş hayatında çevikliğin ve üretken bir yönetimsel çerçeve olan SCRUM’un ele alındığı bu eğitimde; tanımından değerlerine, en sık kullanılan altyapılarından farklı organizasyonlardaki vaka örneklerine “agile” yani çevik düşünme sistemini ve iş hayatındaki etkilerini keşfedeceksin. Agility” nedir? Çevik düşünme sistemi, sürekli değişen dünya karşısında şirketleri nasıl güçlü kılar? Çevik Manifesto organizasyonlarda hangi değişiklikleri gerektirir? Farklı iş modellerinde SCRUM döngüsü nasıl çalışır? Ve daha birçok sorunun cevabını öğreneceksin.


Agile Eğitimi

Agile eğitimi konusuna giriş yapmadan önce “Agile ne demek?” sorusunu cevaplandırmak ilk adım olmalıdır. Agility, iş hayatında sürdürülebilirliğin anahtarlarından biri olarak değerlendirilir. Çevik düşünme sistemi ve çevik dönüşümlerin farklı iş modellerindeki etkisini gösteren agile eğitimi Neo Skola için çeviklik danışmanı Ahmet Akdağ tarafından hazırlanmıştır. Agility ne demek? Çeviklik nedir? Agile koçu nedir? Bu sorular ve dahasını agile eğitimi kapsamında cevaplandırabilirsiniz.


Agility Kursu

Çeviklik danışmanı Ahmet Akdağ tarafından Neo Skola için hazırlanan agility kursu, iş hayatında çeviklik kavramını detaylandırıyor. Çevik manifesto ve organizasyonlar, SCRUM temelleri ve rolleri, SCRUM örnekleri gibi başlıklara sahip olan eğile eğitimi iş hayatında çeviklik için kapsamlı bir çerçeve sunuyor. Agility başlıklı eğitimde aynı zamanda ürün sorumlusu veya geliştirici gibi SCRUM rollerine de değiniliyor.


Agile Açılımı Nedir?

Peki agile ne demek? Agility eğitimine başlarken öğreneceğiniz ilk şeylerden biri agility kavramının karşılığının çeviklik olmasıdır. Çeviklik nedir? Çeviklik, bir değişim karşısında bir organizasyonun veya organizmanın hızlı, verimli, etkin bir biçimde adapte olabilme becerisi ve esnekliği olarak tanımlanır. Dolayısıyla agility yani çeviklik değişimle ve değişime ayak uydurabilecek esnekliğe sahip olabilmekle ilgilidir. Günümüzde değişimin hızlandığı bir dönemde iş hayatında agility yani çeviklik son derece önemlidir.


Agility çeviklik nedir?

Çeviklik nedir? Agility ne demek? Bu soruların cevaplanması özellikle iş hayatında, değişimin hızla arttığı günümüzde karşımıza çıkan değişikliklere ayak uydurabilmemiz için çok önemlidir. Organizasyon ve şirketler olarak agility kavramına önem verdiğimizde iş dünyasındaki bu değişimin mesleklerin değişmesine de yansıdığını görüyoruz. Bu noktada önemli olan şey bu değişikliklere karşı çevik tepkiler verebiliyor oluşumuz denebilir.


Agile çevik yönetim nedir?

Agility her şeyden önce bir düşünce sistemidir. Kişinin öğrenme becerileri, çevikliğini belirleyen şeylerdendir. Agility yani çeviklik kavramına önem veren kişi girdiği iş ortamına bir öğrenme mindset’i ile girer, dolayısıyla en başta önceki liderlik rollerini unutmalıdır. Kişinin kendini yeniden yaratabilme becerisi, çeviklik becerisi ile doğru orantılıdır. Agility yani çeviklik kavramına önem veren kişiler eski değer yargılarından kurtulmalı, farklı değer yargılarına açık olmalıdır. Verimli bir takım çalışmasının ilk adımı budur.


Agile ve Scrum arasındaki fark nedir?

Agility bir şemsiyedir ve bu şemsiyenin altında birçok yöntem vardır. SCRUM da popüler olan yöntemlerden biridir. SCRUM ile kompleks problemleri tanımlayabilir ve üretken bir şekilde maksimum değeri yaratacak ürünleri üretebilirsiniz. SCRUM bir metodoloji değil, yönetimsel bir çerçevedir. SCRUM çerçevesine göre kişi bir işi aldığında bu işi iki hafta içinde çalışan bir çözüme dönüştürecek şekilde organize etmeye çalışır.


Kanban nedir?

Kanban, agility yani iş yerinde çeviklik çerçevesinde bir sistemdir. Bu sistemde işleri bir sonraki aşamaya taşımak için bir zaman sınırı yoktur. Sistem sürekli işler. Küçük organizasyonlarda ve start-up gibi yapılanmalarda SCRUM yerine Kanban gibi sistemleri uygulamak daha kolaydır. Bunun nedeni Kanban gibi sistemlerin daha az kurala sahip olmasıdır, çünkü küçük yapılanmalarda daha yatay bir hiyerarşiye sahiptir. İş dünyasında çeviklik yani agility için bilinmesi gereken yöntemlerden biridir.

EĞİTİM ÖZETİ

    “Agility” Nedir?

    Çevik Manifesto

    Çevik Organizasyonların Yapısı

    SCRUM Rolleri ve Süreci

    İş Hayatından SCRUM Örnekleri

DERSLER ve BÖLÜMLER

Ahmet Akdağ tarafından hazırlanan eğitimleri alanlar bu eğitimleri de aldı.

Bu eğitimi paylaşın

Website Logo

UYGULAMALAR

App Store
App Store

HEDİYE ET

Abonelik hediye etmek için tıklayın

SOSYAL MEDYA

GEÇERLİ ÖDEME YÖNTEMLERİ

Kredi Kartları
Neo Skola

KATEGORİLER

Sinema

Tarih

Finans

Sağlık

Müzik

Girişimcilik

Gastronomi

Yaşam Kültürü

Satış

Pazarlama

Liderlik

Yetkinlik Gelişimi

Sanat

Bilim

Sürdürülebilirlik

EĞİTMENLER

Alp Ersönmez

Giovanni Guidetti

Ahmet Hazım Topçuoğlu

Muhsin Akgün

Dr. Can Gürbüz

Prof. Dr. Asaf Savaş Akat

Müjde Mısırlı

Enis Arslan

Levon Bağış

Doç. Dr. Defne Eraslan

İrem Göğüş

Cem Bozkuş

Mehmet Açar

Ateş Ataseven

EĞİTİMLER

Agility: İş Hayatında Çeviklik

Amerikan Sinema Tarihi

Anadolu Mutfağının Modern Yorumu

Antik Çağ'dan 19. Yüzyıla Sanat Tarihi

Atatürk’ü Anlamak

Avrupa ve Dünya Sineması Tarihi

Ağız Yapısı ve Lezzet Katmanları

B2B Pazarlama Eğitimi

Baş Ağrısı ve Migren

Başarılı Kariyerin Sırları

Bir Yaşam Şekli Olarak Yoga

Bira Tarihi ve Kültürü

Biyoçeşitliliği Anlamak ve Korumak

Blockchain ve Kripto Paranın Temelleri

HAKKIMIZDA

Destek

Sık Sorulan Sorular

Neo Skola Hakkında

Kurucularımız

Çerez Tercihlerini Yönetin

UYGULAMALAR

App Store
App Store

HEDİYE ET

Abonelik hediye etmek için tıklayın

SOSYAL MEDYA

GEÇERLİ ÖDEME YÖNTEMLERİ

Kredi Kartları