Website Logo

Eğitimler

Blog

Business

Culture
background
neoskola

Cinsellik Eğitimi

Bu eğitimle yetişkin bireyler ve çiftler için güvenli, sağlıklı ve doyumlu cinselliğin inceliklerini keşfedeceksiniz.

neoskola play
image

5 DERS, 21 BÖLÜM

Kadın ve erkek cinsel anatomisi, cinsel bozukluklar ve korunma yöntemlerine dair bilinmesi gerekenler bu eğitimde!

image

EĞİTMENLE CANLI SORU-CEVAP

Canlı soru-cevap oturumlarına katılarak, Psikiyatrist ve Psikoterapist Dr. Emre Tolun Arıcı’ya güvenli, sağlıklı ve doyumlu cinsellikle ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

₺119.90 / Taksit ile

94.90 / Taksit

Tüm Eğitimleri Dilediğin Yerde Dilediğin Zaman İzle!

Cinsellik, bizim için doğumdan ölüme kadar süren ve her zaman var olan bir olgudur. Biyopsikososyal gelişimimizin bir parçasıdır.

Cinsellikle normal ve anormal kavramlarından bahsedilebilir mi? Partnerler arasındaki iletişimin cinsellikteki rolü nedir? Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar nelerdir? Vajinismus nedir? Cinsel terapi neyi hedefler? Erektil disfonksiyon nedir? Cinsellikle ilgili en yaygın yanlış mitler nelerdir? Dr. Emre Tolun Arıcı, incelikle hazırladığı Cinsellik Eğitimi’nde cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışları, kadın ve erkek cinsel anatomisini, partner iletişiminin ve cinsel terapinin etkisini açıklıyor. Yetişkin bireyler ve çiftler için güvenli ve doyumlu cinselliğin inceliklerini paylaşıyor!

neoskola

Dr. Emre Tolun Arıcı

Psikiyatrist ve Psikoterapist

bg

EĞİTMEN İMZALI SERTİFİKA

Eğitimi bitirince, üzerinde eğitmen imzasının bulunduğu sertifikaya sahip olursunuz

bg

EKSTRA İÇERİKLER

Sertifikanı aldıktan sonra 12 hafta boyunca her hafta sana gönderilecek ekstra içeriklerde eğitim içeriğiyle paralel kitap önerileri, söyleşiler, videolar ve dahası seni bekliyor!

bg

SINIRSIZ ERİŞİM

İzleme sınırı olmaksızın dilediğiniz zaman, dilediğiniz kadar izleyebilirsiniz

EĞİTİM HAKKINDA

Psikiyatrist ve Psikoterapist Dr. Emre Tolun Arıcı ile Cinsellik Eğitimi’nde kadın ve erkek cinsel anatomisini, güvenli cinselliğin inceliklerini keşfedin! Psikiyatrist ve Psikoterapist Dr. Emre Tolun Arıcı, Neo Skola için incelikle hazırladığı eğitiminde yetişkin bireyler ve çiftler için güvenli, sağlıklı ve doyumlu cinselliğin sırlarını paylaşıyor. Bu eğitimin sonunda “Cinsellikle normal ve anormal kavramlarından bahsedilebilir mi? Partnerler arasındaki iletişimin cinsellikteki rolü nedir? Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar nelerdir? Vajinismus nedir? Cinsel terapi neyi hedefler? Erektil disfonksiyon nedir? Cinsellikle ilgili en yaygın yanlış mitler nelerdir?” gibi cinsellikle ilgili birçok sorunun cevabını ulaşacaksın.


Cinsellik eğitimi nedir?

Cinsellik eğitimi, yetişkin bireyler ve çiftler için güvenli, sağlıklı ve doyumlu cinselliği anlatır. Cinsellik nedir, doyumlu ve güvenli cinsellik nasıl olmalıdır gibi soruların yanında partner iletişimi, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar ve cinsel anatomi gibi konular cinsellik eğitimi kapsamına girer. Gebelikte cinsellik eğitimi, doğum sonrası cinsellik eğitimi, kadınlarda ve erkeklerde cinsel yanıt döngüsü gibi konular da cinsellik eğitiminin parçasıdır. Cinsellik eğitiminde kadın ve erkeklerde görülen cinsel hastalıklara da değinmek önemlidir.


Dr. Emre Tolun Arıcı Cinsellik Eğitimi Neleri Kapsar?

Dr. Emre Tolun Arıcı, cinsellik eğitimi kapsamında kadın ve erkek cinsel anatomisi, cinsel bozukluklar ve korunma yöntemlerine dair bilinmesi gerekenleri anlatıyor. Cinsellik eğitimi cinsellikte normal ve anormal kavramlarından, vajinismus ve erektil disfonksiyon gibi cinsel hastalıklardan ve cinsel terapinin içeriğinden bahsediyor. Cinsellikle ilgili en yaygın yanlış mitler ve güvenli cinsellik, cinsellik eğitimi kapsamındaki önemli konulardan. Cinsellikte rıza kavramı, gebelikten korunma, orgazm bozuklukları, erken ve geç boşalma gibi konular hakkında bilmeniz gereken önemli noktalar cinsellik eğitimi ile Neo Skola’da.


Çocuklarda Cinsel İstek Ne Zaman Başlar? Kaç Yaşında Cinsel Eğitim Verilmeli?

Cinsellik genel olarak çok merak edilen ancak hakkında konuşulması tabu olan bir konudur ve cinsellik eğitimi birçok insan için yetersiz kalır. Cinsellik doğumumuzda başlayıp ölümümüze kadar devam eder. Bebeklik ve çocukluk çağında haz duygusu oluşur, yaş ilerledikçe yakınlık kurma ihtiyacı ortaya çıkar. Dolayısıyla cinsellik her zaman var olan bir duygudur ve cinsel isteğin belli bir başlama yaşı yoktur. Çocuklukta ve ergenlikte cinsel eğitimin bir parçası mutlaka güvenli cinsellikten ve rıza kavramından bahsetmektir. Ergenliğe doğru olan dönemde gençlere rıza kavramını öğretmek çok önemlidir.


Doğum Sonrası ve Gebelikte Cinsellik Eğitimi

Doğum sonrası cinsellik eğitimi hem kadınlar hem erkekler için sağlıklı cinsellik bağlamında önemli bir konudur. Kadınların cinselliği birçok çeşitli faktörden fazlasıyla etkilenen bir alandır. Gebelik, doğum ve lohusalık gibi durumlar kadınlarda cinsel isteği etkileyebilir. Bazı dönemler kadında cinsel isteksizliğin arttığı dönemlerdir. Lohusalık dönemi hormonel değişikliklerden dolayı cinsel isteksizliğe yol açabilir. Doğum sonrası cinsellik eğitimi kapsamında bu dönemde kadınlar cinsel isteksizlik yaşasa bile partnerlerinin ilgisine ihtiyaç duydukları bir dönem olduğundan yakınlığı sürdürmek önerilir. Gebelikte cinsellik ise normal ve pek çok çift için güvenlidir, ancak özel bir durum varsa doktorunuza danışmanız önerilir.


Gelişim Sürecinde Çocuklara Cinsellik Eğitimi

Cinsellik, insan gelişiminin önemli bir parçasıdır. Çocuklara cinsellik eğitimi önemlidir çünkü haz duygusunun hissedilmesi bu dönemde inşa olur. Ergenlikte ise ikincil cinsel karakterlerin ve hormonların devreye girmesiyle yakınlık kurma ihtiyacı ve âşık olma durumu devreye girer. Dolayısıyla cinsellik aslında doğumdan ölüme kadar sürer ve insanın içinde her zaman var olan bir olgudur. İnsan gelişiminin önemli bir parçası olduğundan ergenlerde cinsellik eğitimi oldukça büyük önem taşır. Kaç yaşında cinsel eğitim verilmeli, çocuklarda cinsel istek ne zaman başlar gibi sorular sıkça sorulur. Cinsellik aslında beyinde başlayan bir durumdur ve anne karnından başlayıp ölüme kadar devam eden çok geniş bir kavramdır.

EĞİTİM ÖZETİ

  Cinsel Doyumu Etkileyen Faktörler

  Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar

  Erkek ve Kadın Cinsel Anatomisi

  Güvenli Cinsellik

  Vajinismus, İstek ve Uyarılma Bozuklukları

  Cinsel Mitler

  Cinsel Terapi Nedir?

DERSLER ve BÖLÜMLER

Dr. Emre Tolun Arıcı tarafından hazırlanan eğitimleri alanlar bu eğitimleri de aldı.

Bu eğitimi paylaşın

Website Logo

UYGULAMALAR

App Store
App Store

HEDİYE ET

Abonelik hediye etmek için tıklayın

SOSYAL MEDYA

GEÇERLİ ÖDEME YÖNTEMLERİ

Kredi Kartları
Neo Skola

KATEGORİLER

Sinema

Tarih

Finans

Sağlık

Müzik

Girişimcilik

Gastronomi

Yaşam Kültürü

Satış

Pazarlama

Liderlik

Yetkinlik Gelişimi

Sanat

Bilim

Sürdürülebilirlik

EĞİTMENLER

Alp Ersönmez

Giovanni Guidetti

Ahmet Hazım Topçuoğlu

Muhsin Akgün

Dr. Can Gürbüz

Prof. Dr. Asaf Savaş Akat

Müjde Mısırlı

Enis Arslan

Levon Bağış

Doç. Dr. Defne Eraslan

İrem Göğüş

Cem Bozkuş

Mehmet Açar

Ateş Ataseven

EĞİTİMLER

Agility: İş Hayatında Çeviklik

Amerikan Sinema Tarihi

Anadolu Mutfağının Modern Yorumu

Antik Çağ'dan 19. Yüzyıla Sanat Tarihi

Atatürk’ü Anlamak

Avrupa ve Dünya Sineması Tarihi

Ağız Yapısı ve Lezzet Katmanları

B2B Pazarlama Eğitimi

Baş Ağrısı ve Migren

Başarılı Kariyerin Sırları

Bir Yaşam Şekli Olarak Yoga

Bira Tarihi ve Kültürü

Biyoçeşitliliği Anlamak ve Korumak

Blockchain ve Kripto Paranın Temelleri

HAKKIMIZDA

Destek

Sık Sorulan Sorular

Neo Skola Hakkında

Kurucularımız

Çerez Tercihlerini Yönetin

UYGULAMALAR

App Store
App Store

HEDİYE ET

Abonelik hediye etmek için tıklayın

SOSYAL MEDYA

GEÇERLİ ÖDEME YÖNTEMLERİ

Kredi Kartları